Netkaná textilie z polypropylenu

Možnosti: kontaktní formulář vytisknout stránku

Sortiment

Netkaná textilie je pro další zpracování lehce manipulovatelná, lze ji svařovat, sešívat i potiskovat. Má ostře seříznuté hrany, které se nemusí dále ukončovat. Materiál je dodáván v rolích navinutých na papírových dutinkách o průměru 76 mm. Role je zabalena do plastové fólie a označena štítkem. Standardní šíře role je 1,6m, maximální šíře role je 3,2m. Délka návinu závisí na gramáži (250m – 1000m). Při požadavku na nestandardní šíři role je dodací lhůta měsíc od závazné objednávky.

Technické textilie

gramáže

17g/m2 – 100g/m2

použití

Zdravotnictví – oblečení pro chirurgy, zdravotnický personál i pro návštěvníky zdrav. zařízení (pokrývky hlavy, obličejové masky, ochranné kombinézy, pláště…). Dále můžeme NT použít na povlečení polštářů, příkrývek, jako hyg. podložky na zdravotnická nebo masážní lůžka. Materiál je zdravotně nezávadný a výrobky lze bez problémů sterilizovat, prát či desinfikovat.

Technická textilie - použití ve zdravotnictví

Nábytkářský průmysl – NT zde používáme hlavně jako začišťovací textilii na zakrytí spodních nebo zadních stěn čalouněného nábytku či na zpevnění švů např. při výrobě matrací. Nízké gramáže se používají jako separační a současně kluzná vrstva mezi potahovou látkou a kypřícím materiálem. Výhodou je vysoká pevnost v podélném i příčném směru, prodyšnost a také propustnost pro vodní páry. Netřepí se, není třeba ji zakládat, čímž dochází k úspoře materiálu.

NT má uplatnění i v dalších odvětvích např. textiliní průmysl (nahrazují tkané textilie při výrobě koberců, dek atd.), galanterní průmysl (vnitřní prostory kufrů, tašek apod.), automobilový průmysl (izolační materiál, vnitřní vybavení stropů, čalounění…), speciální průmyslové účely (filtry, opláštění kabelů), výrobky pro domácnost (utěrky, filtrační sáčky, kávové a čajové filtry…).

Agrotextilie

gramáže

19g/m2 UV natur
50g/m2 UV černá

Použití 19g/m2 UV natur

Bílá krycí textilie s všestranným použitím je vhodná pro pěstování plodin. Velmi efektivní je její využití k urychlení prvních sklizní odrůd zeleniny. Textilie má vysokou světelnou propustnost, během vegetace vytváří optimální mikroklima pro růst a vývoj rostlin. Doba pěstování se tím zkrátí o 2-3 týdny.

Použití 50g UV černá

Mulčovací textilie se pokládá přímo na půdu a brání růstu a rozvoji plevelů, čímž se výrazně snižuje nebo vylučuje potřeba herbicidů. Její velkou výhodou je propustnost pro vodu , prohřívání půdy, omezování neproduktivního výparu a zamezování tvorby půdního škraloupu.

Textilie je dodávána v různých šířkách od 1,6m až do 15,8m.

Melt – blown (utěrky):

Technická textilie - použití ve zdravotnictví

gramáž

40g/m2

šíře role

0,32m

návin

108 m, navinuto na dutince o průměru 400 mm

barva

bílá nebo světle modrá

  • možno vyrobit s perforací nebo bez perforace
  • použití: jedná se o hydrofilní NT, kterou lze použít v různých oborech lidské činosti. Výhodou je vysoká sorpční schopnost, neuvolní zachycenou kapalinu, je odolná vůči slunečnímu záření, plísním a mikroorganismům. Lze ji použít opakovaně po vymačkání a vyždímání.
  • na objednávku jsme tento materiál schopni zajisti i v rolích o šíři 1,6m a větších návinech i gramážích